Bolagsdata i samarbete med Dun & Bradstreet
Med verifierad affärsdata fattar du smartare beslut. Ta reda på hur.
Bolaget ska bedriva projekt- och affärsutveckling samt konsultverksamhet inom byggnation och fastigheter. Bolaget skall bedriva viltvård, jakt, jaktliga arrangemang, frilufts- aktiviteter, kursverksamhet, köttförsäljning, konsultuppdrag inom jakt, hjortavel, viltvård, skog- och jordbruk.Äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 454 | 451 | 581 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -2 357 | -2 405 | -1 776 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -2 436 | -2 546 | -716 |
| Årets resultat (tkr) | -2 436 | -2 546 | -716 |
| Summa tillgångar (tkr) | 8 142 | 12 248 | 12 926 |
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
Undvik osäkra affärer – ta reda på företagets kreditvärdighet innan du går vidare. Bara 3 % av Sveriges aktiebolag har högsta kreditvärdighet.
Få tillgång till detaljerade kreditupplysningar som visar betalningsförmåga, riskklass, betalningshistorik och mycket mer. Perfekt för dig som:
Vad du får reda på:
Ta en kreditupplysning på detta företag
Prova Dun & Bradstreets kreditupplysningar gratis i 30 dagar| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Omsättning (tkr) | 454 | 451 | 581 |
| Rörelseresultat, EBIT (tkr) | -2 357 | -2 405 | -1 776 |
| Resultat efter finansnetto (tkr) | -2 436 | -2 546 | -716 |
| Årets resultat (tkr) | -2 436 | -2 546 | -716 |
| TILLGÅNGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Anläggningstillgångar (tkr) | 6 713 | 10 115 | 10 464 |
| Omsättningstillgångar (tkr) | 1 429 | 2 133 | 2 462 |
| Tillgångar (tkr) | 8 142 | 12 248 | 12 926 |
| SKULDER, EGET KAPITAL OCH AVSÄTTNINGAR | 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* |
|---|---|---|---|
| Eget kapital (tkr) | 1 805 | 4 240 | 6 787 |
| Obeskattade reserver (tkr) | |||
| Avsättningar (tkr) | |||
| Långfristiga skulder (tkr) | 3 373 | 4 598 | 5 539 |
| Kortfristiga skulder (tkr) | 2 965 | 3 409 | 601 |
| Skulder och eget kapital (tkr) | 8 142 | 12 248 | 12 926 |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Löner till styrelse & VD (tkr) | |||
| Varav tantiem till styrelse & VD (tkr) | |||
| Löner till övriga anställda (tkr) | |||
| Varav resultatlön till övriga anställda (tkr) | |||
| Sociala kostnader (tkr) | |||
| Utdelning till aktieägare (tkr) |
| 2024-12* | 2023-12* | 2022-12* | |
|---|---|---|---|
| Antal anställda | 1 | 1 | 1 |
| Omsättning per anställd (tkr) | 454 | 451 | 581 |
| Personalkostnader per anställd (tkr) | |||
| Vinstmarginal | -519.2% | -533.3% | -305.7% |
| Soliditet | 22.2% | 34.6% | 52.5% |
| Kassalikviditet | 48.2% | 62.6% | 409.6% |
Castor Projekt AB är koncernmoderbolag i en koncern bestående av 5 bolag. Koncernstrukturen baseras på uppgifter från 2024-12.
Bolaget ska bedriva projekt- och affärsutveckling samt konsultverksamhet inom byggnation och fastigheter. Bolaget skall bedriva viltvård, jakt, jaktliga arrangemang, frilufts- aktiviteter, kursverksamhet, köttförsäljning, konsultuppdrag inom jakt, hjortavel, viltvård, skog- och jordbruk.Äga och förvalta fast och lös egendom samt värdepapper, samt därmed förenlig verksamhet.